ZAPISNIK


Sa VI Međunarodnog ocenjivanja vina i rakija održanog dana 05.10.2010 godine u prostorijama Srednje škole „Kralj Petar I ” – Topola

      Komisija za ocenjivanje vina i rakija radila je dana 05.10.2010 godine od 10.00 do 18.30 časova.
Ocenjeno je ukupno 102 uzoraka. Ocenjivanje je obavljeno anonimno od strane stručne komisije.
Na ocenjivanje je dostavljeno 102 uzoraka od čega 30 vina i 72 rakija

  • Belih vina                      9
  • Crvenih vina                  21
  • Rakija od šljive             28
  • Voćnih rakije                33
  • Rakija od grožđa            6
  • Rakija travarica              3
  • Rakija specijalnih           2

Tumačenje oznaka:

  • Šampion – najbolje ocenjen uzorak u grupi
  • ZM- zlatna medalja, ocena 18,01-20,00
  • SM- srebrna medalja, ocena od 16,01 – 18,00
  • Plaketa- ocena od 14,01 – 16,00

Komisija je radila u sledećem sastavu:

  • Prof. dr. Slobodan Jović,predsednik komisije za vina
  • Prof. dr. Ninoslav Nikićević, predsednik komisije za rakije
  • Dipl. ing.Aleksandar Petrović, član
  • Prof. dr Vele Tešević, član
  • Dipl.no. Nikola Jančić
  • Ing.Ljubiša Stanković, sekretar komisije

REKAPITULACIJA

Red.br

Šif.

Naziv vina

Proizvoćač

Godina

%Vol

Ocena

Medalja

1.

12

Italijanski rizling

Marinković Predrag
D.Šatornja

2009

11

15.88

BM

2.

10

Meraklija

Nikola Marić
Aleksandrovac

2009

12,5

16,40

SM

3.

26

Rajnski rizling

Đaković-Čolović
Topola

2009

13

15,84

BM

4.

56

Duša

Srpska tradicija –Šeli
Blaznava

2009

12

17,34

SM

5.

90

Smederevka

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

12

17,28

SM

6.

39

Italijanski rizling

Tomić Jovica
Aranđelovac

2009

12

16,86

SM

7.7.

46

 

Eliminacija

 

 

 

 

8.

19

Rajnski rizling

Podrum „Grb“
Aranđelovac

2009

12,5

17,58

SM

9.

91

Traminac

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

12,6

18,16

Š

10.

98

Crveno vino

Vasilijević Ivica
Vinča

2010

/

15,10

BM

11.

20

Vranac

Podrum „Grb“
Aranđelovac

2008

12,5

16,86

SM

12.

92

Ružica

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

12

17,18

SM

13

58

Opušteno

Miljković Ljubiša
Beograd

2009

12

18,18

ZM

14

30

Crveno vino

Jokić Radoslav
Vinča

2009

12

18,02

ZM

15

69

Roze

Milija Petrović
Vinča

2009

11

17,38

SM

16

44

Ružica

Petrović Mile
Topola

2009

13

17,44

SM

17

11

Meraklija

Nikola Marić
Aleksanderovac

2009

12,5

17,08

SM

18

45

Venčac

Petrović Danko
Lipovac

2009

12

16,16

SM

19

25

Game

Đaković-Čolović
Topola

2009

12

17,06

SM

20

52

Lapin

Bošković Miodrag
Aranđelovac

2008

12,6

17,38

SM

21

93

El Toro

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

13,2

17,72

SM

22

21

Vranac

Podrum „Grb“
Aranđelovac

2008

12,5

16,72

SM

23

57

Srce

Srpska tradicija –Šeli
Blaznava

2009

12

18,02

ZM

24

83

Vranac

Marko Bogdan
Beograd

2009

12,8

18,02

ZM

25

54

Frankovka

Podrum Pavlović
Rača

2009

12

17,72

SM

26

82

Kaberne

Marko Bogdan
Beograd

2009

13,10

18,04

ZM

27

3

Stari hrast

SZR Podrum Stevanović
Žirovnica

2009

13

16,94

SM

28

76

Viktor

Vinovita
Beograd

2008

13,45

18,08

ZM

29

96

Kaberne sovinjon

Kraljevska vinarija zadužbine Kralja PetraI
Topola

2008

13,50

18,52

ZM

30

97

Kaberne sovinjon -barik

Kraljevska vinarija zadužbine Kralja PetraI
Topola

2008

13,30

18,72

Š

 

Red.br

Šif.

Naziv vina

Proizvođač

Godina

 Vol%

Ocena

Medalja

1

13

Šljivovica

Predrag Marinković,
D Šatornja

1980

40

16,86

SM

2

32

Junkovčanka

Junkovčanka,
Junkovac

2008

42

16,42

SM

3

47

Kumovo bure

Radisav Popović,
Topola

2000

42

17,02

SM

4

74

Šljivovica

Milorad Veselinović,
Topola

1997

43

16,46

SM

5

61

Šljivovica

Korićanac Andrija,
Lađevci

2007

44

16,72

SM

6

36

Šljivovica

Stojan Tasić
Aranđelovac

2008

44

16,38

SM

7

18

Šljivovica

Jovica Belić,
N. Pazar

2008

/

17,42

SM

8

62

Šljivovica

Korićanac Andrija,
Lađevci

2005

44

18,02

ZM

9

2

Crvenjača

Živorad Jovanović „ Mani“
Mladenovac

2007

45

17,81

SM

10

29

Šljivovica

Jovan Stojanović,
Aranđelovac

2006

45

17,76

SM

11

22

Dobra

„Podrum Lazar“,
Smederevo

2000

45

17,14

SM

12

28

Karatoša

Aleksandar Karatošić,
Kopljari

2007

45

17,16

SM

13

5

Stari hrast

SZR „Podrum Stevanović“, Žirovnica

 

45

17,18

SM

14

75

Šljivovica

Aleksandar Vićentijević ,
Brđani, Gornji Milanovac

2005

 

18,12

ZM

15

27

Karatoša

Aleksandar Karatošić,
Kopljari

2003

45

17,48

SM

16

50

Madžarka

Dragoš Mitrović,
Kloka

2003

45

17,44

SM

17

70

Šljivovica

Milija Petrović,
Vinča

2001

45

17,06

SM

18

64

Šljivovica

Konstantin Stanković
Gornja Trepča

 

45

17,66

SM

19

67

Minićeva

Minićeva kuća rakije,
Trepča

2002

45

18,04

ZM

20

51

Šljivovica

Miomir Mitrović,
Koloka

2001

47

18,02

ZM

21

49

Vagani

Radisav Popović
Aranđelovac

1999

45

18,26

Š

22

59

Minićeva

Minićeva kuća rakije,
Trepča

1999

45

18,20

ZM

23

42

Zlatne kapi

PZR „Zlatne kapi“
Trnava

2009

45

17,46

SM

24

94

Šljivovica

Miloš Trmčić,
Vrnjačka Banja

1994

45

18,06

ZM

25

68

Šljivovica

Dejan Stanković
Vinča, Topola

1991

45

18,02

ZM

26

73

Šljivovica

Milićevič Budimir
Topola

2009

48

17,26

SM

27

40

Šljivovica

Petrović Velibor
Ljig

1980

47

18,16

ZM

28

33

Šljivovica

Jovana Pavlović
Božurnja

2005

52

18,04

ZM

29

31

Jinkovčanka

OR „Junkovčanka“
Junkovac

2009

42

17,18

SM

30

41

Zlatne kapi

PZR „Zlatne kapi“
Trnava

2009

42,5

17,70

SM

31

38

Kajsijevača

Stojan Tasić
Aranđelovac

2009

42

18,30

Š

32

4

Stari hrast

SZR „Podrum Stevanović“
Žirovnica

 

45

17,24

SM

33

72

Kajsijevača

Milija Petrović
Vinča

2008

45

16,50

SM

34

35

Kajsijevača

Jovana Pavlović
Božurnja

1995

45

16,06

SM

35

16

Kajsijevača

Antol Šafer
Bačka Topola

2010

47,5

15,40

BM

36

14

Kajsijevača

Feketi Ibolja
Bačka Topola

2010

50

17,76

SM

37

101

Breskovača

Dragan Marković
Topola

2007

40

16,62

SM

38

100

Nektarina

Dragan Marković
Topola

2007

42

18,02

ZM

39

17

Jabukovača

Jovica Belić
Novi Pazar

2010

 

14,76

BM

 

40

102

Jabukovača

Dragan Marković
Topola

2008

42

16,08

SM

41

37

Jabukobača

Stojan Tasić
Aranđelovac

2009

42

16,64

SM

42

80

Jabukovača

Marko Bogdan
Beograd

2009

43

16,48

SM

43

66

 

Eliminacija

 

 

 

 

44

81

Jabukovača

Marko Bogdan
Beograd

2007

43

15,15

BM

45

86

Jabukovača“Eva“

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2006

43

18,11

ZM

46

46

Jabukovača „Eva“

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2004

43

18,24

ZM

47

53

Kruškovača

Zlatne kapi
Trnava

2009

42

16,50

SM

48

9

Junkovčanka

Or „ Junkovčanka“
Junkovac

2009

40

16,74

SM

49

65

„Kolovač“

Konstantin Stanković
Gornja Trepča

2009

42

16,72

SM

50

6

Vilijamovka

Vladimir Đurđević
Stojnik

2009

42

16,50

SM

51

24

Vilijamovka

Goran Jolović
Svilajnac

2009

 

15,78

BM

52

63

Takiša

Dobrosav Biorčević
Teočin

2008

42

17,52

SM

53

71

Dunjevača

Petrović Igor
Vinča

2009

45

17,42

SM

54

78

Dunjevača

„Destilerija Serbika“
Beograd

2009

41,5

17,18

SM

55

23

Dunjovača

Goran Jolović
Svilajnac

2009

 

14,06

BM

56

99

Dunjevača

Dragan Marković
Topola

2008

43

16,70

SM

57

84

Dunjevača

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2009

43

18,02

ZM

58

85

Dunjovača stara

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2006

43

18,12

ZM

59

95

Dunjovača

Miloš Trmčić,
Vrnjačka Banja

2005

42

18,26

ZM

60

55

Drenova rakija

Srpska tradicija –Šeli
Blaznava

2005

42

18,36

ZM

61

15

Dudovača

Feketi Ibolja
Bačka Topola

2009

53

17,80

SM

62

79

Lozovača

Marko Bogdan
Beograd

2008

55

18,06

ZM

63

43

Zlatne kapi

PZR „Zlatne kapi“
Trnava

2008

44

16,68

SM

64

8

Junkovčanka

Or „ Junkovčanka“
Junkovac

2008

45

18,44

Š

65

60

Minićeva

Minićeva kuća rakije,
Trepča

2007

45

17,02

SM

66

48

 

 

2005

52

17,46

SM

67

34

Lolovača

Jovana Pavlović
Božurnja

2009

52

17,81

SM

68

88

Divlja ruža
Milica

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2009

37

18,20

ZM

69

89

Divlja ruža
Milan

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2009

45

17,86

SM

70

7

Travarica

Miodrag Lazić

2009

45

18,01

ZM

71

77

Kozarski biser

„BMB delta“ doo
Gradiška, BIH

 

45

18,34

Š

72

1

„Mani“Mastika na šumadijski način

Živorad Jovanović „ Mani“

 

 

17,80

SM

U skladu sa pravilnikom o ocenjivanju uzoraka vina i rakija komisija predlaže da se :

- u kategoriji belih vina titula šampiona dodeli vinu Traminac  iz 2009 godine proizvođača Porodični podrum    Spasić iz Novog Slankamena, ocenjenog pod rednim brojem 9 i šifrom 91 sa ocenom 18,16.

- u kategoriji crvenih vina titula šampiona dodeli vinu Kaberbe sovinjon barik  iz 2008 godine proizvođača Kraljevska vinarija zadužbine kralja Petra  iz Topole ocenjenog pod rednim brojem 30 i šifrom 97 sa ocenom 18,72

- u kategoriji šljivovica titula šampiona dodeli rakiji Vagani iz 1999 godine proizvođača Radisava  Popović iz Aranđelovca ocenjenog pod rednim brojem 21 i šifrom 49 sa ocenom 18,26.

- u kategoriji voćnih rakija titula šampiona dodeli rakiji Kajsijevača iz 2009 godine proizvođača Stojana  Tasić,  iz Aranđelovca, ocenjenog pod rednim brojem 31 i šifrom 38 sa ocenom 18,30.

- u kategoriji rakija od grožđa titula šampiona dodeli rakiji Junkovčanka iz 2008 godine proizvođača OD Junkovčanka iz Junkovca ocenjenog pod rednim brojem 64 i šifrom 8 sa ocenom 18,44.

- u kategoriji rakija travarica  titula šampiona dodeli rakiji Kozarski biser iz 2008 godine proizvođača BMB Delta doo iz Gradiške, Republika Srpska ocenjenog pod rednim brojem 71 i šifrom 77 sa ocenom 18,34.

U   Topoli
05.10.2010. g.


Sekretar komisije
Inž. Ljubiša Stanković

 

Red.br

Šif.

Naziv vina

Proizvoćač

Godina

%Vol

Ocena

Medalja

Језик / Language