Записник

Са VI Међународног оцењивања вина и ракија одржаног дана 05.10.2010 године у просторијама Средње школе „Краљ Петар I ” – Топола

Комисија за оцењивање вина и ракија радила је дана 05.10.2010 године од 10.00 до 18.30 часова.
Оцењено је укупно 102 узорака. Оцењивање је обављено анонимно од стране стручне комисије.

На оцењивање је достављено 102 узорака од чега 30 вина и 72 ракија

Белих вина 9
Црвених вина 21
Ракија од шљиве 28
Воћних ракије 33
Ракија од грожђа 6
Ракија траварица 3
Ракија специјалних 2
Тумачење ознака:

Шампион – најбоље оцењен узорак у групи
ЗМ- златна медаља, оцена 18,01-20,00
СМ- сребрна медаља, оцена од 16,01 – 18,00
Плакета- оцена од 14,01 – 16,00

Комисија је радила у следећем саставу:

Проф. др. Слободан Јовић,председник комисије за вина
Проф. др. Нинослав Никићевић, председник комисије за ракије
Дипл. инг.Александар Петровић, члан
Проф. др Веле Тешевић, члан
Дипл.но. Никола Јанчић
Инг.Љубиша Станковић, секретар комисије

Red.br

Šif.

Naziv vina

Proizvoćač

Godina

%Vol

Ocena

Medalja

1.

12

Italijanski rizling

Marinković Predrag
D.Šatornja

2009

11

15.88

BM

2.

10

Meraklija

Nikola Marić
Aleksandrovac

2009

12,5

16,40

SM

3.

26

Rajnski rizling

Đaković-Čolović
Topola

2009

13

15,84

BM

4.

56

Duša

Srpska tradicija –Šeli
Blaznava

2009

12

17,34

SM

5.

90

Smederevka

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

12

17,28

SM

6.

39

Italijanski rizling

Tomić Jovica
Aranđelovac

2009

12

16,86

SM

7.7.

46

Eliminacija

8.

19

Rajnski rizling

Podrum „Grb“
Aranđelovac

2009

12,5

17,58

SM

9.

91

Traminac

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

12,6

18,16

Š

10.

98

Crveno vino

Vasilijević Ivica
Vinča

2010

/

15,10

BM

11.

20

Vranac

Podrum „Grb“
Aranđelovac

2008

12,5

16,86

SM

12.

92

Ružica

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

12

17,18

SM

13

58

Opušteno

Miljković Ljubiša
Beograd

2009

12

18,18

ZM

14

30

Crveno vino

Jokić Radoslav
Vinča

2009

12

18,02

ZM

15

69

Roze

Milija Petrović
Vinča

2009

11

17,38

SM

16

44

Ružica

Petrović Mile
Topola

2009

13

17,44

SM

17

11

Meraklija

Nikola Marić
Aleksanderovac

2009

12,5

17,08

SM

18

45

Venčac

Petrović Danko
Lipovac

2009

12

16,16

SM

19

25

Game

Đaković-Čolović
Topola

2009

12

17,06

SM

20

52

Lapin

Bošković Miodrag
Aranđelovac

2008

12,6

17,38

SM

21

93

El Toro

Prodični podrum Spasić
Slankamen

2009

13,2

17,72

SM

22

21

Vranac

Podrum „Grb“
Aranđelovac

2008

12,5

16,72

SM

23

57

Srce

Srpska tradicija –Šeli
Blaznava

2009

12

18,02

ZM

24

83

Vranac

Marko Bogdan
Beograd

2009

12,8

18,02

ZM

25

54

Frankovka

Podrum Pavlović
Rača

2009

12

17,72

SM

26

82

Kaberne

Marko Bogdan
Beograd

2009

13,10

18,04

ZM

27

3

Stari hrast

SZR Podrum Stevanović
Žirovnica

2009

13

16,94

SM

28

76

Viktor

Vinovita
Beograd

2008

13,45

18,08

ZM

29

96

Kaberne sovinjon

Kraljevska vinarija zadužbine Kralja PetraI
Topola

2008

13,50

18,52

ZM

30

97

Kaberne sovinjon -barik

Kraljevska vinarija zadužbine Kralja PetraI
Topola

2008

13,30

18,72

Š

 

Red.br

Šif.

Naziv vina

Proizvođač

Godina

 Vol%

Ocena

Medalja

1

13

Šljivovica

Predrag Marinković,
D Šatornja

1980

40

16,86

SM

2

32

Junkovčanka

Junkovčanka,
Junkovac

2008

42

16,42

SM

3

47

Kumovo bure

Radisav Popović,
Topola

2000

42

17,02

SM

4

74

Šljivovica

Milorad Veselinović,
Topola

1997

43

16,46

SM

5

61

Šljivovica

Korićanac Andrija,
Lađevci

2007

44

16,72

SM

6

36

Šljivovica

Stojan Tasić
Aranđelovac

2008

44

16,38

SM

7

18

Šljivovica

Jovica Belić,
N. Pazar

2008

/

17,42

SM

8

62

Šljivovica

Korićanac Andrija,
Lađevci

2005

44

18,02

ZM

9

2

Crvenjača

Živorad Jovanović „ Mani“
Mladenovac

2007

45

17,81

SM

10

29

Šljivovica

Jovan Stojanović,
Aranđelovac

2006

45

17,76

SM

11

22

Dobra

„Podrum Lazar“,
Smederevo

2000

45

17,14

SM

12

28

Karatoša

Aleksandar Karatošić,
Kopljari

2007

45

17,16

SM

13

5

Stari hrast

SZR „Podrum Stevanović“, Žirovnica

45

17,18

SM

14

75

Šljivovica

Aleksandar Vićentijević ,
Brđani, Gornji Milanovac

2005

18,12

ZM

15

27

Karatoša

Aleksandar Karatošić,
Kopljari

2003

45

17,48

SM

16

50

Madžarka

Dragoš Mitrović,
Kloka

2003

45

17,44

SM

17

70

Šljivovica

Milija Petrović,
Vinča

2001

45

17,06

SM

18

64

Šljivovica

Konstantin Stanković
Gornja Trepča

45

17,66

SM

19

67

Minićeva

Minićeva kuća rakije,
Trepča

2002

45

18,04

ZM

20

51

Šljivovica

Miomir Mitrović,
Koloka

2001

47

18,02

ZM

21

49

Vagani

Radisav Popović
Aranđelovac

1999

45

18,26

Š

22

59

Minićeva

Minićeva kuća rakije,
Trepča

1999

45

18,20

ZM

23

42

Zlatne kapi

PZR „Zlatne kapi“
Trnava

2009

45

17,46

SM

24

94

Šljivovica

Miloš Trmčić,
Vrnjačka Banja

1994

45

18,06

ZM

25

68

Šljivovica

Dejan Stanković
Vinča, Topola

1991

45

18,02

ZM

26

73

Šljivovica

Milićevič Budimir
Topola

2009

48

17,26

SM

27

40

Šljivovica

Petrović Velibor
Ljig

1980

47

18,16

ZM

28

33

Šljivovica

Jovana Pavlović
Božurnja

2005

52

18,04

ZM

29

31

Jinkovčanka

OR „Junkovčanka“
Junkovac

2009

42

17,18

SM

30

41

Zlatne kapi

PZR „Zlatne kapi“
Trnava

2009

42,5

17,70

SM

31

38

Kajsijevača

Stojan Tasić
Aranđelovac

2009

42

18,30

Š

32

4

Stari hrast

SZR „Podrum Stevanović“
Žirovnica

45

17,24

SM

33

72

Kajsijevača

Milija Petrović
Vinča

2008

45

16,50

SM

34

35

Kajsijevača

Jovana Pavlović
Božurnja

1995

45

16,06

SM

35

16

Kajsijevača

Antol Šafer
Bačka Topola

2010

47,5

15,40

BM

36

14

Kajsijevača

Feketi Ibolja
Bačka Topola

2010

50

17,76

SM

37

101

Breskovača

Dragan Marković
Topola

2007

40

16,62

SM

38

100

Nektarina

Dragan Marković
Topola

2007

42

18,02

ZM

39

17

Jabukovača

Jovica Belić
Novi Pazar

2010

14,76

BM

40

102

Jabukovača

Dragan Marković
Topola

2008

42

16,08

SM

41

37

Jabukobača

Stojan Tasić
Aranđelovac

2009

42

16,64

SM

42

80

Jabukovača

Marko Bogdan
Beograd

2009

43

16,48

SM

43

66

Eliminacija

44

81

Jabukovača

Marko Bogdan
Beograd

2007

43

15,15

BM

45

86

Jabukovača“Eva“

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2006

43

18,11

ZM

46

46

Jabukovača „Eva“

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2004

43

18,24

ZM

47

53

Kruškovača

Zlatne kapi
Trnava

2009

42

16,50

SM

48

9

Junkovčanka

Or „ Junkovčanka“
Junkovac

2009

40

16,74

SM

49

65

„Kolovač“

Konstantin Stanković
Gornja Trepča

2009

42

16,72

SM

50

6

Vilijamovka

Vladimir Đurđević
Stojnik

2009

42

16,50

SM

51

24

Vilijamovka

Goran Jolović
Svilajnac

2009

15,78

BM

52

63

Takiša

Dobrosav Biorčević
Teočin

2008

42

17,52

SM

53

71

Dunjevača

Petrović Igor
Vinča

2009

45

17,42

SM

54

78

Dunjevača

„Destilerija Serbika“
Beograd

2009

41,5

17,18

SM

55

23

Dunjovača

Goran Jolović
Svilajnac

2009

14,06

BM

56

99

Dunjevača

Dragan Marković
Topola

2008

43

16,70

SM

57

84

Dunjevača

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2009

43

18,02

ZM

58

85

Dunjovača stara

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2006

43

18,12

ZM

59

95

Dunjovača

Miloš Trmčić,
Vrnjačka Banja

2005

42

18,26

ZM

60

55

Drenova rakija

Srpska tradicija –Šeli
Blaznava

2005

42

18,36

ZM

61

15

Dudovača

Feketi Ibolja
Bačka Topola

2009

53

17,80

SM

62

79

Lozovača

Marko Bogdan
Beograd

2008

55

18,06

ZM

63

43

Zlatne kapi

PZR „Zlatne kapi“
Trnava

2008

44

16,68

SM

64

8

Junkovčanka

Or „ Junkovčanka“
Junkovac

2008

45

18,44

Š

65

60

Minićeva

Minićeva kuća rakije,
Trepča

2007

45

17,02

SM

66

48

2005

52

17,46

SM

67

34

Lolovača

Jovana Pavlović
Božurnja

2009

52

17,81

SM

68

88

Divlja ruža
Milica

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2009

37

18,20

ZM

69

89

Divlja ruža
Milan

Porodični podrum Spasić
Novi Slankamen

2009

45

17,86

SM

70

7

Travarica

Miodrag Lazić

2009

45

18,01

ZM

71

77

Kozarski biser

„BMB delta“ doo
Gradiška, BIH

45

18,34

Š

72

1

„Mani“Mastika na šumadijski način

Živorad Jovanović „ Mani“

17,80

SM

У складу са правилником о оцењивању узорака вина и ракија комисија предлаже да се :

– у категорији белих вина титула шампиона додели вину Траминац из 2009 године произвођача Породични подрум Спасић из Новог Сланкамена, оцењеног под редним бројем 9 и шифром 91 са оценом 18,16.

– у категорији црвених вина титула шампиона додели вину Кабербе совињон барик из 2008 године произвођача Краљевска винарија задужбине краља Петра из Тополе оцењеног под редним бројем 30 и шифром 97 са оценом 18,72

– у категорији шљивовица титула шампиона додели ракији Вагани из 1999 године произвођача Радисава Поповић из Аранђеловца оцењеног под редним бројем 21 и шифром 49 са оценом 18,26.

– у категорији воћних ракија титула шампиона додели ракији Кајсијевача из 2009 године произвођача Стојана Тасић, из Аранђеловца, оцењеног под редним бројем 31 и шифром 38 са оценом 18,30.

– у категорији ракија од грожђа титула шампиона додели ракији Јунковчанка из 2008 године произвођача ОД Јунковчанка из Јунковца оцењеног под редним бројем 64 и шифром 8 са оценом 18,44.

– у категорији ракија траварица титула шампиона додели ракији Козарски бисер из 2008 године произвођача БМБ Делта доо из Градишке, Република Српска оцењеног под редним бројем 71 и шифром 77 са оценом 18,34.

У Тополи
05.10.2010. г.

Секретар комисије
Инж. Љубиша Станковић